Kategorie
Biznes

Wyjątkowa poczta – kwiatowa dostawa na każdą okazję

Spread the love

Kwiaciarnia internetowa to coraz częściej wybierana opcja obdarowywania bliskich osób. Stanowi świetną opcję dla tych, którzy nie mają możliwości osobistego wręczenia prezentu lub z różnych powodów nie chcą tego zrobić. Przesyłki kwiatowe nie tylko są oryginalne, ale zawsze stanowią element zaskoczenia – dzwonek do drzwi, szybkie otworzenie ich niespodziewanemu gościowi i otrzymanie ulubionych kwiatów wzruszy każdego. Na czym dokładnie polega taka dostawa kwiatów i dla kogo najlepsze będą tak oryginalne prezenty?

Jak działa poczta kwiatowa?

Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiednich kwiatów dla obdarowywanej osoby. Na stronie internetowej mamy możliwość wyboru – można zdecydować się na jeden rodzaj kwiatów / gotową kompozycję kwiatową bądź dobrać je samodzielnie. Na ogół dostępne bukiety posiadają kilka wersji rozmiarowych – im większy bukiet, tym droższa będzie cena końcowa, ponieważ zużyte zostaną większe ilości kwiatów. Kolejnym etapem jest dobranie dodatków i personalizacja bileciku – można na nim napisać krótkie życzenia lub po prostu wyszczególnić okazję. To dobre miejsce na słowa przeprosin, gratulacje lub podziękowania.

W związku z tym, że jest to poczta – kwiatowa dostawa działa na terenie całego kraju. Oznacza to, że kurier zawiezie prezent w dowolne miejsce, o wskazanej godzinie. Zwykle za niewielką dopłatą i gdy kwiaty zamówione zostaną do konkretnej godziny, dostawa jest możliwa już w dniu złożenia zamówienia. Decydując się na określoną porę dostawy należy wziąć pod uwagę godziny pracy obdarowywanej osoby tak, aby w danym momencie była ona w stanie odebrać prezent.

Ostatnim etapem jest podanie adresu dostawy i opłacenie zamówienia. Wysyłamy kwiaty kurierem, a zamówienia realizujemy zgodnie z załączonymi dodatkowymi wskazówkami. Sprawiamy, że dzień obdarowywanej osoby staje się wyjątkowy i pełen emocji. Dostarczone kwiaty są zawsze świeże, pachnące i transportowane z dużą ostrożnością. Zamów kwiaty już dziś i przekonaj się, jak pozytywnie wpłynie to na odczucia drugiej osoby.

Poczta – kwiatowa dostawa i nie tylko

Jeśli chcesz wysłać kwiaty, możesz dodatkowo zdecydować się na miłe dodatki do zamówienia. Kwiaciarnia może dołączyć np. czekoladki lub dobrą kawę, dzięki czemu całość będzie jeszcze większym zaskoczeniem. Dodatki zależą od preferencji i okazji, jednak zawsze dobrze komponują się z kwiatami. Często kwiaciarnia internetowa oferuje możliwość telefonicznego kontaktu, przez co można zapytać o ewentualne inne dodatki i rozmaitości. Zdecydowaną większość zamówień się personalizuje na życzenie klienta.

Poczta kwiatowa to nie tylko prezent miły dla oka. Istotną rolę odgrywa bilecik, na którym można napisać niemal wszystko. Od wyrażenia swoich uczuć, poprzez słowa otuchy, kończąc na osobistych przeprosinach. Najprostszym rozwiązaniem jest podpisanie się na nim lub pozostawienie inicjałów, warto jednak skorzystać z możliwości przesłania wiadomości. Osoby bardziej kreatywne mogą umieścić na karteczce pasujący do okazji lub ulubiony przez obdarowywaną osobę cytat, słowa piosenki, sentencję. Możliwości na spersonalizowanie bukietów jest wiele, wystarczy uruchomić wyobraźnię.

Dla kogo kwiatowa wysyłka?

Kwiaty to idealny prezent dla kobiet niemal na każdą okazję. Zgodnie z tradycją bukiet ofiaruje się na imieniny i na dzień kobiet, jednak równie dobrze sprawdzi się na walentynki czy urodziny. Dzień matki czy dzień babci także można podkreślić w ten sposób – tym bardziej, że często mieszkamy daleko od domu rodzinnego, a praca lub obowiązki nie ułatwiają osobistych odwiedzin.

Kwiaty są subtelnym, kobiecym prezentem, dlatego dobrym pomysłem jest obdarowywanie swojej ukochanej bez okazji. Zwłaszcza, jeśli ostatnio miała ciężki czas w życiu i potrzebuje wyjątkowo miłego gestu. Każda kobieta ucieszy się z kwiatów – zarówno tych większych, jak i skromnego bukieciku. Najbardziej uniwersalne są róże – w zależności od koloru wyrażają różne uczucia. Przykładowo, czerwone świadczą o namiętności i miłości, białe podkreślają wrażliwość i niewinność, natomiast żółte symbolizują przyjaźń lub miłość platoniczną. Z bukietu ucieszy się również każda świeżo upieczona mama.

Bukiet to dobry pomysł na prezent w ramach przeprosin czy podziękowań. Czasem to właśnie kwiaty wyrażają więcej emocji niż słowa. Gdy nie wiesz co powiedzieć, wyślij kwiaty i dołącz bilecik. Być może bliska Ci osoba zdała ważne egzaminy, dostała wymarzoną pracę lub ukończyła studia? Każda okazja jest dobra, aby w tak piękny sposób podkreślić jej wyjątkowość.

Kwiaty online – czy tylko dla kobiet?

Przyjmuje się, że kwiaty są najlepszym prezentem dla kobiety. Pasują do każdej okazji i mogą stanowić zarówno główny prezent, jak i tylko dodatek do niego. Warto jednak wiedzieć, że nie tylko Panie lubią dostawać kwiaty pocztą. Odpowiednio skomponowany bukiet, o stonowanej, właściwej kolorystyce może ucieszyć również mężczyznę. Bukiety mogą sprawdzić się na dzień dziadka czy dzień ojca, zwłaszcza w przypadku Panów o wrażliwej duszy. W tym przypadku warto postawić także na dodatki – czekoladki czy alkohol (nie każda kwiaciarnia online oferuje jednak możliwość dołączania wina czy innego trunku – zawsze dobrym pomysłem jest rozmowa telefoniczna i dopytanie o taką ewentualność).

Jakie kwiaty wybrać?

Wybór kwiaciarni online jest często trudnym zadaniem. Warto kierować się zakresem dostaw (nie każda obejmuje całą Polskę) oraz opiniami innych klientów. Gdy kwiaciarnia internetowa jest już wybrana, następuje etap najważniejszy – dobór kwiatów. Bukiety są segregowane kolorami, rodzajem kwiatów czy okazjami, co ułatwia poszukiwania. Dzięki temu z łatwością znajdziemy bukiety jesienne, dla zakochanych, dla mamy czy w ramach podziękowań.

Jakie kwiaty warto więc wybrać? Tutaj najważniejszą rzeczą jest nasza relacja z obdarowywaną osobą oraz jej własne preferencje. Gdy kobieta nie przepada za tulipanami lub żółtym kolorem, błędem będzie bukiet o takim charakterze. Są jednak uniwersalne rozwiązania. Na ogół w związkach partnerskich dobrze sprawdzą się czerwone, świeże róże, natomiast na imieniny czy urodziny warto zdecydować się na kompozycje z wielu różnych kwiatów sezonowych. Kupując kwiaty w ramach podziękowań warto zdecydować się na tulipany, goździki czy słoneczniki. Kwiaty mają przede wszystkim ucieszyć obdarowaną osobę. Jeśli nie znasz jej preferencji, zamów kwiaty mieszane.

Czy bukiet będzie wyglądać jak na zdjęciu?

Na stronie internetowej kwiaciarni kupujący ma możliwość obejrzenia zdjęć podglądowych wszystkich bukietów. Choć florysta będzie się starał maksymalnie dokładnie odtworzyć kompozycję, należy liczyć się z tym, że nie zawsze będzie to możliwe. Kwiaty to specyficzny materiał twórczy – wiele z nich zalicza się do sezonowych, przez co „poza sezonem” muszą być zastąpione zamiennikami. Kupujący otrzymuje tym samym gwarancję, że zamówienie będzie zawsze świeże i wyjątkowe. Bukiet z dostawą do domu wymaga odpowiedniego przygotowania, aby kwiaty nie uległy zniszczeniu podczas transportu i dostawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.