Kategorie
Biznes

Taśmy ledowe – nowoczesne i bezpieczne

Spread the love

Taśmy ledowe

Oświetlenie to istotny element wystroju wnętrza. Ma znaczenia nie tylko dekoracyjne, ale także praktyczne. Równomierne oświetlenie mieszkania zapewnia komfortowe korzystanie z poszczególnych pomieszczeń. Dodatkowo odpowiednio dobrane źródła światła, mogą znacznie obniżyć rachunki za prąd! Już choćby z tego ostatniego względu – oszczędność energii elektrycznej, warto zwrócić uwagę na paski ledowe. Są one dostępne online, np. na stronie perfektmarket.com.pl . Ogromny wybór taśm led bezpośrednio w twojej przeglądarce.

Taśma ledowa – jak to działa?

Taśmy led składają się z kilku lub kilkudziesięciu punktów świetlnych. Są nimi diody led, umieszczone wzdłuż taśm led. Diody led emitują światło o różnym stężeniu i barwie. Światło może być zarówno ciepłe, jak i zimne dokładnie tak, jak w przypadku klasycznych żarówek. Barwa światła taśmy led nie musi jednak ograniczać się do barwy światła ciepłej lub zimnej! Do każdej taśmy led możesz zakupić specjalny pilot, który zamieni zwykle taśmy led w taśmy led rgb. Co to oznacza dla Ciebie? Możliwość zmiany koloru emitowanego światła w dowolnym momencie. Taśma led rgb może świecić w Twoim ulubionym kolorze! Zmiana barwy taśmy jest możliwa za pomocą pilota.

Paski led są sprzedawane na metry bieżące, co pozwala na dopasowanie oświetlenia do każdego pomieszczenia. W razie potrzeby, można bez problemu dokupić dodatkowy pasek. Dzięki temu można samodzielnie tworzyć listwy led.

Paski led pomogą również doświetlić trudno dostępne miejsca i zakamarki, np. wnętrze szafek kuchennych lub szaf z ubraniami.

Paski led są stosunkowo wąskie – do kilku milimetrów. Dzięki temu można je umieścić na praktycznie każdej powierzchni. Paski led montuje się za pomocą wygodnej taśmy klejącej. Dzięki temu nie potrzeby wiercenia jakichkolwiek otworów. Taśmy led są zatem polecane do wynajmowanych mieszkań, gdzie zazwyczaj właściciele nie wyrażają zgody na wykonywanie jakichkolwiek otworów na stałe. Oświetlenie led możesz łatwo zdemontować i zabrać ze sobą do kolejnego mieszkania.

Do montażu taśm led nie potrzeba specjalnych umiejętności. W razie potrzeby zawsze można także skontaktować się z pracownikami sklepu online perfektmarket.com.pl w celu uzyskania wsparcia.

Taśma LED – w służbie ochrony naszej planety

Taśmy led wpisują się doskonale w politykę ochrony środowiska. Przede wszystkim taśma led jest rozwiązaniem niezwykle energooszczędnym i wydajnym. Taśmy led nie trzeba wymieniać przez nawet 10 lat! Dodatkowo na każdy pasek led otrzymasz 24 miesiące gwarancji. Co więcej, taśmy ledowe nie emitują niebezpiecznego dla naszego zdrowia światła nadfioletowego oraz nie zawierają rakotwórczej rtęci. Dzięki temu emitowane światło jest w pełni bezpieczne dla domowników, zwierząt oraz naszej planety. Diody są także odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu nie nagrzewają się.

Taśma LED – ekologiczna i oszczędna

Z uwagi na długo czas eksploatacji, taśmy ledowe są praktycznym rozwiązaniem dla lokali usługowych, a także sklepów. Trudno wyobrazić sobie ekspozycję wystawową czy jakiekolwiek dekoracje bez odpowiedniego oświetlenia. Diody rgb są doskonałym wyborem do podświetlenia witryn sklepowych – kolor światła można dobrać do wystroju lub kolor i wiodącego w sklepie. Listwy led mogą oświetlać towar zarówno od góry, jak i od dołu. Zupełnie tak, jak klasyczna reflektory. Do wyboru są taśmy ledowe o różnym natężeniu światła. Dzięki temu witryna sklepowa będzie doskonale oświetlona wieczorem oraz w nocy.

W lokalach gastronomicznych, klienci szczególnie doceniają kameralną atmosferę. Taki efekt najlepiej uzyskać oczywiście za pomocą odpowiedniego oświetlenia. Listwa led wydaje się być tutaj rozwiązaniem idealnym. Może być umieszczona wzdłuż sali, obok stolików i emitować światło o dowolnej barwie. Warto tu rozważyć zakup taśmy led rgb, która jeszcze lepiej pozwoli podkreślić klimat pomieszczenia. Dla przykładu, na czas Walentynek pomieszczenie można oświetlić w kolorze czerwonym. Taśma led rgb zmieni także kolor wraz z nadejściem wiosny – oczywiście na zielony!

Taśma LED – bezpieczna dla najmłodszych

Taśmy led nie emitują szkodliwych dla zdrowia substancji, dlatego można je z powodzeniem stosować w pokoju dziecięcym. Najmłodsi z pewnością pokochają taśmy led rgb. Barwa światła może zostać dowolnie zmieniana, co dodatkowo stymuluje rozwój Twojego dziecka. Łatwy montaż i demontaż taśmy led sprawia, że może ona służyć przez długie lata i niejako rosnąć razem z dzieckiem. Zmiana wystroju pokoju dziecka, nie stanowi żadnego problemu. Diody led są neutralne, przez co dopisujesz je bez problemu do nowych mebli i zasłon. Oświetlenie led można montować również bezpośrednio na meblach. To pozwoli stworzyć klimatyczny kącik do spania lub doświetlić biurko. Pasek led emituje na tyle mocne światło, że dziecko może przy nim swobodnie czytać lub odrabiać lekcje.

Pasek LED – nowoczesny wybór do łazienki

Taśma wodoodporna led świetnie sprawdzi się jako główne lub dodatkowe oświetlenie w łazience. Pasek ledowy można umieścić bezpośrednio obok źródeł wody, ponieważ taśmy ledowe dedykowane do łazienek posiadają stosowną klasę wodoszczelności IP65. Taśma led podkreśli wybrane elementy łazienki, np. wannę, prysznic lub lustro. Taśmy led można umieścić także między płytkami, co będzie stanowiło oryginalną dekorację wnętrza.

Listwa led dyskretnie doświetlić łazienkę, a także optycznie powiększy pomieszczenie. Jest to szczególnie istotne w przypadku niewielkich łazienek, jakie często spotykane są w nowoczesnym budownictwie. W łazience można także zamontować taśmy led rgb, które w połączeniu z ulubionym zapachem i muzyką, zamienią zwykłą łazienkę w SPA z prawdziwego zdarzenia.

Pasek ledowy – idealny do każdego wystroju

Taśma led znajdzie zastosowanie tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. W salonie odpowiednio dobrane oświetlenie led, pozwoli zamienić zwykły pokój w salę kinową z prawdziwego zdarzenia. Strumień świetlny można także skierować na konkretny przedmiot, np. obraz lub rzeźbę.

W kuchni taśma led zamontowana pod górnymi szafkami, oświetli blat roboczy. Jest to coraz chętniej stosowane rozwiązanie – diody są umieszczone w profilach aluminiowych, co ułatwia czyszczenie taśmy led. Barwa światła i jego natężenie mogą być regulowane za pomocą pilota. Dzięki temu dopasujesz oświetlenie dokładnie do swoich preferencji, np. stworzysz nastrój na potrzeby romantycznej kolacji we dwoje.

Korytarz, szczególnie w typowym mieszkaniu, to miejsce z ograniczonym dostępem do światła dziennego. Dlatego warto zamontować tam paski led, które ułatwią znalezienie ulubionej pary butów lub kluczy. Taśma led może być umieszczona przy podłodze lub pod sufitem, a także bezpośrednio przy szafkach i innych schowkach.

Taśma led w piwnicy, garażu czy schowku na narzędzia? Oczywiście, że tak! Są to te miejsca, w których zazwyczaj brakuje światła dziennego, a znajduje się w nich całe mnóstwo różnego rodzaju drobiazgów. Taśmy ledowe można montować bezpośrednio na ścianach, sufitach, a także regałach z narzędziami. Stosunkowo niewielki rozmiar led taśmy sprawia, że nie zabiera ona cennego w tego typu pomieszczeniach miejsca. Pasek ledowy może także zdemontowany i umieszczony w innym miejscu w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.