Kategorie
Zdrowie

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – najważniejsze informacje

Spread the love

Modelowanie ust czy też ich powiększanie za pomocą kwasu hialuronowego, jest naturalnym zabiegiem. Naturalnie przeprowadzane powiększanie ust, możliwie będzie do zrealizowania w wypadku większości osób. Pozwala na uzyskanie u pacjentek pożądanych rezultatów w odpowiedzi na ich brak satysfakcji z kolorytu, struktury albo kształtu ust.

Nierzadko niezbyt zadowalająca struktura albo kształt ust, są spowodowane genetycznymi uwarunkowaniami. Mamy wtedy do czynienia z niewielką ich objętością albo asymetrią. W zakresie medycyny estetycznej, możliwie jest naturalne powiększanie ust kwasem hialuronowym.

Drugim czynnikiem, który spowodować może mało zadowalającą kondycję ust, będzie proces tak zwanego fotostarzenia skóry wywołany nie tylko wybranym wiekiem, ale przede wszystkim oddziaływaniem szkodliwych zewnętrznych czynników.

Do tego typu czynników możemy zaliczyć: osłabienie kolagenowych włókien, nadprodukcję wolnych rodników, ekspozycję na wiatr, wahania temperatury i działanie słonecznych promieni. Usta po podaniu kwasu hialuronowego, stają się jędrne i mają jednolity, wyraźniejszy kolor.

Ostatnią z przyczyn modelowania ust, nazywanym także zabiegiem lips up, stanowią zaburzenia w zakresie poziomu nawilżenia, które wywołane są spadkami w poziomie kwasu hialuronowego podczas starzenia. Dochodzi wtedy do przesuszenia się ust, ich wiotczenia razem z utraceniem objętości. Wtedy to modelowanie za pomocą kwasu hialuronowego, wspomaga uzyskiwanie pożądanej struktury oraz kształtu ust.

Kwas hialuronowy – czym jest?

Kwas hialuronowy to glikozamminoglikagen, który występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Może mieć szerokie zastosowanie w zakresie medycyny, między innymi w laryngologii, stomatologii, reumatologii czy też w ortopedii. Stosuje się go również w farmacji, gdzie może on przedłużać trwałość leków mających krótki okres półtrwania. Kwas hialuronowy w postaci usieciowanej zaaprobowano do użycia, w zakresie medycyny estetycznej, w roku 2007.

Kwas hialuronowy – właściwości

Cząsteczki zawarte kwasie hialuronowym wykazują znakomite zdolności do wiązania cząsteczek wody (pojedyncza cząsteczka kwasu, może związać do 250 cząsteczek H2O). Z uwagi na to, iż z wiekiem zmniejszeniu ulegną ilość naturalnego kwasy hialuronowego w ludzkim organizmie, a więc i poziom nawilżenia naskórka, panie często korzystają z zabiegów mających uzupełniać jego niedobory. Już po jednej sesji zabiegowej, usta zyskują sprężystość, jędrność oraz nawilżenie.

Na rynku dostępnych jest wiele środków, które zawierają kwas hialuronowy różniących się pomiędzy sobą:

 • typem czynnika o charakterze stabilizującym,
 • czasem wchłaniania,
 • twardością,
 • stężeniem kwasu hialuronowego,
 • stopniem usieciowania,
 • rozmiarem cząsteczek,
 • pochodzeniem,
 • metodą pozyskiwania.

Jeśli weźmiemy pod uwagę tak sporo kwestii, ciężko nam będzie wybrać najbardziej odpowiednią opcję. Z pewnością pojedynczej ampułki środka nie możemy podzielić – są one pakowane sterylnie, i pojedyncza strzykawka nie może być używana w przypadku zabiegów i dwóch osób. Warto będzie zapoznać się z opinią lekarza, który używa różnych środków i ma spore doświadczenie.

Wypełnianie ust za pomocą kwasu hialuronowego

Cel wypełniania ust za pomocą kwasu hialuronowego, stanowi ich kompleksowe zregenerowanie dzięki nawilżaniu tkanki. Za sprawą użycia środka wzbogaconego w występujący naturalnie w naszej skórze kwas hialuronowy, możliwe staje się nadawanie ustom kształtu oraz objętości, która odpowiada oczekiwaniom danej pacjentki.

Jak wygląda zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym?

Zabiegi powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego, nie są nazbyt skomplikowane, niemniej jednak dla naszego bezpieczeństwa, zawsze poprzedza się dokładną medyczną konsultacją, jak na przykład w klinice thebeautydoctors.pl

Pierwszym etapem jest podanie środka znieczulającego na okolice ust – zwykle pod postacią specjalnego kremu. Czasami, jeżeli pacjenci zgłaszają obniżenie u nich progu bólowego, specjalista może się zdecydować na użycie mocniejszego środka, który będzie podobny do tego stosowanego w czasie zabiegów stomatologicznych.

Podczas wykonania zabiegu powiększenia ust kwasem hialuronowym, w głębokie warstwy naskórka wstrzykuje się środek zawierający kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy ma krystaliczną i niezwykle elastyczną postać, która bardzo dobrze uzupełnia miejsca, gdzie doszło do wystąpienia zwiotczeń, bruzd czy też brak jest w nich objętości.

Kwas hialuronowy w czasie zabiegu korekcji ust, podawany jest za pomocą mikrokaniuli celem zminimalizowania ryzyka występowania zasinienia albo opuchlizny na ustach. Mikrokaniula to tępo zakończona igła, która ma się ślizgać w naszej tkance. Ogranicza to zupełnie ryzyko ewentualnego uszkodzenia naczyń krwionośnych. Usta po zastosowaniu kwasu hialuronowego, mogą być nieco opuchnięte, jeżeli zostanie on w niewłaściwy sposób zaaplikowany.

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym – zalecenia

Naturalną relacje stanowić może występowanie obrzęków, co jest wynikiem podrażniania tkanek oraz faktu, iż kwas hialuronowy potrafi ściągnąć wodę z innych struktur (stąd też wynika poprawa poziomu nawilżenia w obrębie warg).

Po wykonanym zabiegu mogą być stosowane okłady z lodem. Kolejnego dnia możemy normalnie wrócić do swoich zwykłych obowiązków. Nie istnieją już wtedy także przeciwskazania do nakładania sobie makijażu.

Dobę po wykonanym zabiegu, nie można:

 • palić tytoniu,
 • spożywać alkoholu,
 • uprawiać aktywności fizycznej,
 • latać samolotem.

Po upływie około czternastu dni, powinniśmy udać się na obowiązkową wizytę kontrolną do lekarza, który przeprowadzał u nas zabieg modelowania ust kwasem hialuronowym.

Naturalne powiększanie ust kwasem hialuronowym – wskazania

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, przywraca naszej skórze nawilżenie, jędrność i sprężystość, jak również wyraźnie niweluje jej zwiotczenie. Terapia wymodelowania ust z użyciem kwasu hialuronowego, ma także za zadanie uzyskać pożądany rezultat stopnia wypełnienia orzą kształtu ust.

Możliwe przeciwskazania

Zabiegowi powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego, nie powinny się poddawać osoby:

 • mające chociażby najmniejszą infekcje, w tym zakażenie dróg moczowych, przeziębienie czy też opryszczkę,
 • mające zaburzenia krzepliwości krwi,
 • będące w ciąży albo karmiące piersią,
 • leczone onkologicznie,
 • mające niekontrolowane choroby ogólnoustrojowe, to znaczy nadciśnienie tętnicze czy też cukrzycę,
 • będące w trakcie leczenia zębów (zaleca się odczekanie przynajmniej dwóch tygodni od jego skończenia).

Przeciwwskazania, to także oczekiwanie nierealistycznych rezultatów i branie narkotyków.

Palenie papierosów oraz spożywanie sporych ilości alkoholu, ma negatywny wpływ na gojenie się ran, może także wydłużać albo przyspieszać wchłonięcie się podawanego preparatu.

Zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym, nie powinno się także wykonywać u osób mających alergię na którykolwiek środek wchodzący w skład podawanego preparatu. Mogłaby wówczas wystąpić silna reakcja alergiczna. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *