Kategorie
Przyroda

Mata węchowa dla psa

Spread the love

W dniu dzisiejszym mata węchowa dla zwierząt stanowi idealne rozwiązanie na rozwijanie się naszego pupila i zaspokojenie naturalnego instynktu węszenia. Jest to coraz bardziej rozchwytywany produkt w 2021 roku wśród posiadaczy zwierząt ze względu na swoje liczne walory wychowawcze. Mata w intrygujący sposób przedstawia mnóstwo zapachów oraz zajmuje czas zwierzęcia. Ponadto jest bardzo łatwa w użytkowaniu, ponieważ jedyne czego potrzebujemy to przysmaki, bądź inne jedzenie. Korzystając z maty węchowej, mamy pewność, że nasz pupil nie będzie się nudził, ani powodował zbędnych szkód oraz w prawidłowy sposób będzie rozwijał zmysł węchu. W trakcie, gdy nasz pies zajmuje się matą węchową, możemy skorzystać z chwili ciszy w domu. Zabawka jest w stanie zastąpić nawet spacer, w przypadku, gdy coś ważnego nas zatrzymało, dzięki czemu mamy pewność, że był to dobry zakup. Cena maty jest w dużym stopniu zależna od wielkości i jakości wybranego produktu, warto więc zainwestować w dobrej jakości maty.

Dlaczego stosujemy maty węchowe? Zalety maty węchowej

Produkt powoduje stymulacje węchu przez smakołyki, jednocześnie pomaga łagodzić stres, jak i zrelaksować się w domowym zaciszu. Pies w ten sposób wykorzystuje swój nadmierny nakład energii, ćwiczy pewność siebie oraz skupienie. Mata może być również wykorzystywana przy wydawaniu pożywienia, jeżeli psiak ma problemy z szybkim jedzeniem, obroną zasobów, bądź nadmierną otyłością. Rozwiązuje niekiedy problemy behawioralne, związane z nadmierną pobudliwością, czy nawet agresją. Sprawdzi się również u psów, które są po zabiegach, bądź operacjach. Stanowi dobry rodzaj szkolenia w pierwszych miesiącach życia, budując tym samym więź z przewodnikiem. Dzięki temu dostarczamy naprawdę świetną zabawkę dla swojego psa i wraz z nim możemy się produktywnie bawić.

Mata węchowa dla psa – co to jest?

Maty węchowe wykonane są ze zszytych różnych materiałów w zależności od dostawcy z wykorzystaniem grubych nici. Zazwyczaj obszyte są z materiałem antypoślizgowym, aby zapewnić wygodę podczas użytkowania. Na rynku znajdziemy różne kategorie produktu, w wielu wariantach kolorystycznych materiału.

Duża czy mała mata?

Mata węchowa dla psa z reguły powinna być dobierana do wielkości zwierzęcia, jednakże warto kupić dużą matę, ponieważ im większa, tym więcej zabawy i pupil musi bardziej się skupić na wyszukiwaniu smakołyków na większej powierzchni.

Czy matę można prać?

Matę węchową można bez problemu prać ręcznie, jak i w pralce, co w znacznym stopniu ułatwia nam pracę.

Jak zrobić matę węchową?

Wykonanie maty węchowej w domu jest dosyć czasochłonne, lecz gwarantuje dużą satysfakcję. Można wykorzystać do tego dowolny materiał w domu lub zakupić go na przykład w second handzie. Rzeczy, które musimy przygotować:

  • materiał, mogą to być stare koszulki, mopy z frędzlami itp.
  • mata antypoślizgowa z dziurkami

Do wykonania maty musimy odpowiednio pociąć materiał na plastry w przypadku, gdy są to koszulki, a następnie przy wykorzystaniu antypoślizgowej maty zacząć ją obwiązywać wokół dziurek i tak aż do zamierzonego efektu. O wiele prościej pracuje się z mopem z frędzlami, ponieważ jest to już dobrze przygotowany materiał.

Mata węchowa dla psa – podsumowanie

Wnioskując, mata węchowa jest to produkt, która uczy przez zabawę. Ma świetne zastosowanie w codziennym użytkowaniu. Znajduje ona swoje zastosowanie nie tylko u psów, ale również innych zwierząt na przykład kotów. Idealnie nadaje się jako rodzaj zabawy z psem na co dzień. Psy chętnie przystępują do korzystania z tego rodzaju mat. Jest to super rzecz dla posiadaczy zwierząt. Nie posiada ograniczeń wiekowych. Więc jeśli szukasz zabawki, która pomoże Ci w budowaniu charakteru Twojego psa lub kota, nie zwlekaj i przy pierwszej okazji spakuj matę węchową do swojego koszyka lub zrób ją sam, ciesząc się tym samym świetną zabawką szkoleniową dla swojego pupila. Zobacz również, jak bardzo poprawi to komfort twojego życia podczas, gdy pies będzie zajadał swoje ulubione przysmaki i zupełnie zapomni o brojeniu w mieszkaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *