Kategorie
Biznes

Destylatory

Spread the love

Produkowanie bimbru lub innego alkoholu tylko na własne potrzeby, jest czymś, czym warto się zainteresować. Alkohol wytworzony w warunkach domowych jest dużo smaczniejszy niż bimber lub inny alkohol dostępny w sklepie. Destylatory do bimbru nie są zaś tak drogie jak niektórzy uważają. Oczywiście wiele zależy od jakości samych urządzeń. Niby takie same destylatory można nabyć bowiem za kilkaset jak i ponad tysiąc złotych. Cena oczywiście zależna jest od jakości. Kolumna destylacyjna wykonana z najwyższej jakości materiałów będzie rzecz jasna droższa niż kolumny wykonane z materiałów gorszej jakości.

Destylatory do bimbru, destylacji win czy nastawów owocowych?

Aparatura, w której możliwa jest destylacja alkoholu, to tak naprawdę szereg różnego typu urządzeń. Jaka aparatura jest warta uwagi? Przed udzieleniem odpowiedzi na to pytanie warto zastanowić się czy chcemy wytwarzać czysty alkohol czy też bardziej interesuje nas wino, wysokiej jakości bimber czy też bardziej interesuje nas destylator do piwa. Oczywiście wyszukiwanie właściwych produktów może być utrudnione, jeśli tak naprawdę nie mamy pojęcia czego szukamy i jaki destylator będzie dla nas tym idealnym. W takiej sytuacji zamiast analizować podkategorie w danym sklepie internetowym lub w Allegro, lepiej po prostu zadać pytania sprzedawcy. Z pewnością wiele powie na temat tego na jakiej zasadzie dany destylator działa, odpowie czy są w nim odpowiednie filtry, a nawet udzieli odpowiedzi na pytanie po jakim czasie powstanie bimber lub kiedy można spodziewać się, że będziemy mogli napić się samodzielnie zrobionej wódki.

Jeśli interesują nas destylatory w określonych cenach, przed zadaniem pytań sprzedawcy z Allegro czy też ze sklepu internetowego, warto zobaczyć czy w cenie, którą jesteśmy w stanie zapłacić są dostępne destylatory miedziane, ze stali kwasoodpornej czy też destylatory gazowe. Z reguły aparaty do destylacji wykonane ze stali kwasoodpornej są najtańsze. W wielu z nich możliwa jest produkcja bimbru jak i nastawy owocowe, z wykorzystaniem różnego rodzaju owoców. Z reguły jednak warto stawiać na destylatory nieco droższe. Wyższa cena nie oznacza rzecz jasna, że proces destylacji będzie szybszy czy też wyprodukowane przy pomocy takiego destylatora wino, piwo czy inne alkohol będą smaczniejsze. Proces destylacji w każdym przebiega podobnie, trwałość tych droższych jest jednak dużo wyższa. Nawet proste urządzenie, wykonane z wysokiej jakości materiałów pozwoli na wytwarzanie alkoholu nawet przez wiele lat. Aparaty do destylacji, które są gorszej jakości, szybko ulegają awariom. Takie aparaty do destylacji już po kilku miesiącach użytkowania nadają się do wyrzucenia. Kupowanie tanich kolumn rektyfikacyjnych nie ma więc większego sensu. Lepiej na destylator wydać nieco więcej. Warto przede wszystkim zaś zorientować się w ofercie nie tylko w jednym miejscu. Destylatory do produkcji bimbru i nie tylko bimbru można zakupić u wielu sprzedawców i – nawet te same – w różnych cenach..

Kolumny rektyfikacyjne i gazowe destylatory. Czy kupować je stacjonarnie czy online?

Wydawać by się mogło, że skomplikowanej konstrukcji gazowe destylatory czy tez profesjonalne kolumny rektyfikacyjne lepiej kupować stacjonarnie, bowiem wtedy widać co kupujemy. Nic bardziej błędnego. Aparaty do destylacji i kolumny rektyfikacyjne warto kupować online, bowiem takie zakupy są o wiele tańsze niż zakupy stacjonarne. Co więcej, stacjonarnie takie urządzenia bardzo trudno kupić, mało jest bowiem sklepów, które kolumny czy aparaty do destylacji sprzedają. W sklepach internetowych jest szeroki wybór takich produktów. Szybkowary, destylatory z miedzi, elektryczne, profesjonalne kolumny rektyfikacyjne. Można wymieniać jeszcze długo. Oczywiście trzeba też zwrócić uwagę na to, na jakich warunkach odbywa się dostawa zakupionych produktów. W niejednej ofercie nie ma bowiem wzmianki, że jest bardzo kosztowna. Oczywiście nie jest to generalna zasada. Najczęściej dostawa kurierem jest bezpłatna lub wiąże się z minimalnymi kosztami. Kupując aparat do destylacji wydajemy sporo gotówki, zrozumiałe zatem jest, że dostawa wręcz powinna być darmowa. Inna sytuacja jest w przypadku zakupu koniecznych części. jeśli kupujemy tylko sprężynki pryzmatyczne czy też nawet proste aparaty do destylacji wódki lub też nieskomplikowane w obsłudze aparaty do wytwarzania piwa, musimy się liczyć z tym, że koszty przesyłki się pojawią. Niekiedy wręcz warto dopłacić za dobrą przesyłkę. Podczas transportu może się bowiem zarówno uszkodzić zbiornik urządzenia, kolumna, sprężynki pryzmatyczne – wszystko. Przesyłka dodatkowo opłacona, z ubezpieczeniem czy też adnotacją ostrożnie, to większa szansa, że wszystko dotrze na miejsce bez problemów. Dobrze tez sprawdzić czy w ofercie nie ma opcji wybrania przesyłki ze sprawdzeniem zawartości. Jeśli taka opcja jest dostępna, to świetnie. Można sprawdzić czy wszystkie zakupione razem produkty – najczęściej bowiem do destylatorów niektóre się dokupuje – znalazły się w paczce i są w idealnym stanie. Przy opcji sprawdzenia zawartości po otwarciu przesyłki wypełnia się protokół, zaznaczając – na przykład – czy w paczce jest kolumna rektyfikacyjna, filtry, chłodnice i potrzebne elementy elektryczne. Jeśli sprzedawca nie wysłał wszystkiego co niezbędne, można zapisać co było w koszyku w sklepie internetowym a co znalazło się w paczce i czego brakuje. Informacje na ten temat sporządza się przy kurierze, nie ma więc żadnych wątpliwości. Sprzedawca ma pewność, że są zgodne z prawdą. Jeśli coś w trakcie wysyłki uległo zniszczeniu, może wysłać sprzęt ponownie. Jeśli zaś jakichś produktów do paczki nie włożył, może dosłać. I nie ma różnicy czy chodzi o filtry, chłodnice czy też inne elementy.

Wykonywanie pierwszych nastawów owocowych lub pierwszej destylacji win

Jeśli sklep wysłał wszystko co niezbędne, a dostawa przebiegła pomyślnie, można tworzyć pierwsze produkty alkoholowe. Oczywiście nie należy od razu liczyć na to, że stworzymy pyszną brandy, whisky czy też inny wspaniały alkohol. Zawsze swoje pierwsze kroki w destylacji warto stawiać rozsądnie. Na początku zaś tworzyć alkohole, które są prostsze do wyprodukowania. W ofercie wielu sklepów z destylatorami są książki, w których opisany jest krok po kroku proces tworzenia określonych alkoholi. Dane na ten temat można też rzecz jasna znaleźć w wielu innych miejscach w sieci. Szukając, znajdziemy strony, na których nie brakuje pasjonatów dzielących się informacjami jak stworzyć bimber idealny czy też whisky, która jest nie gorsza od tej dostępnej w sklepie.

Destylatory do destylacji win i nastawów owocowych to dobry wybór. A samodzielnie wyprodukowany alkohol jest pyszny

Destylatory do produkcji win, piwa czy innych alkoholi nie są bardzo drogie. Dostawa zakupionych tania lub najczęściej darmowa. Samo wytwarzanie alkoholi nie jest zaś tak trudne jak mogłoby się wydawać. Jeśli nie chcemy korzystać z alkoholi dostępnych w sklepach i płacić za nie – bardzo często – małej fortuny, warto kupić jedno z urządzeń do destylacji i zacząć używać. Oczywiście droższe będą gazowe i elektryczne aparaty do destylacji. I ich zakup nie jest jednak wydatkiem, na który nie można sobie pozwolić. Warto pamiętać, że dobry destylator posłuży nam przez lata, a tworząc alkohol samodzielnie, znaczne zaoszczędzimy na jego zakupie. Dostępny w sklepie jest drogi między innymi z uwagi na doliczaną akcyzę. Samodzielne wytwarzany jest dużo tańszy w produkcji, a nie gorszy w smaku. Często jest po prostu dużo lepszy i zdrowszy, bowiem nie ma w nim dodatków chemicznych. W alkoholach dostępnych w sklepach nierzadko takie dodatki zaś są.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.