Kategorie
Zdrowie

Czy warto kupować okulary online? Salon optyczny czy internet?

Spread the love

Czy warto kupować okulary online? Salon optyczny czy internet?

W okresie COVID-19, kierowcy dostaw pozostawiają paczki pod drzwiami, abyś nie musiał się z nikim kontaktować. Aby uniknąć niepotrzebnych wycieczek do centrów handlowych, gdzie mogą znajdować się tłumy ludzi, dostawy do domu są doskonałą opcją, aby zminimalizować ryzyko zarażenia się bakteriami.

Warto zauważyć, że sklepy podejmują wiele środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo kupującym. Najłatwiejszą i najbezpieczniejszą rzeczą do zrobienia jest jednak całkowite unikanie ich, jeśli tylko jest to możliwe.

Wygodniejsze zakupy

Czy jest coś lepszego niż zamawianie z wygodnej kanapy, z kubkiem gorącej herbaty? Doświadczenie robienia zakupów w sklepach zdecydowanie zmieniło się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Wraz z dystansem społecznym, częstym myciem rąk i długimi kolejkami, najłatwiejszym sposobem na zakup okularów jest prawdopodobnie zrobienie tego w domu.

Możesz zaoszczędzić pieniądze

Kiedy przeglądasz online, o wiele łatwiej jest zobaczyć, kto daje ci świetną cenę na okulary do czytania. Kiedy kupujesz parę okularów online, nie płacisz dodatkowych kosztów potrzebnych do pokrycia kosztów sklepu, sprzętu i personelu, co daje Ci znacznie większe oszczędności. Możesz również skorzystać z 10% zniżki na pierwsze zamówienie, zapewniając sobie jeszcze więcej oszczędności z nami.

Większy wybór okularów online

W internecie można znaleźć o wiele więcej modeli niż u lokalnego optyka. Tutaj w Feel Good Contacts mamy ogromny wybór stylów wielu marek. Nasze style obejmują od najbardziej klasycznych sylwetek do bardziej nowoczesnych interpretacji, czegokolwiek szukasz, na pewno znajdziesz to tutaj.

Co jest potrzebne, aby kupić okulary online?

Musisz mieć swoją receptę i upewnić się, że nie jest ona starsza niż dwa lata. Jeśli uważasz, że Twoja recepta się zmieniła, sprawdź, czy kwalifikujesz się do bezpłatnego badania wzroku. Twój uliczny optyk jest prawnie zobowiązany do wydania Ci recepty za darmo, niezależnie od tego, czy dokonujesz u niego zakupu, czy nie. Jak tylko otrzymasz swoją receptę, możesz użyć tych danych, aby kupić oprawki okularów online. Sklep internetowy posiada wiele modeli i szeroki wybór, zapewne więcej niż stacjonarny salon optyczny. Sprawdzaj aktualne promocje.

SPOSOBY NA RECYKLING STARYCH OKULARÓW

Jednym z najczęściej zadawanych nam w Fundacji pytań jest „gdzie mogę oddać do recyklingu moje stare okulary?”.

DAJ IM NOWE ŻYCIE, SPRZEDAJĄC JE ONLINE LUB PODAROWUJĄC PRZYJACIELOWI

Czasami nie zwraca się uwagi na rzeczy używane, ale jeśli poświęcisz trochę czasu na wyjaśnienie rodzinie lub przyjaciołom, dlaczego ponowne wykorzystanie jest właściwym rozwiązaniem, z pewnością uda ci się przekonać ich do tego pomysłu.

NAPRAW SWOJE OKULARY LUB ZANIEŚ JE DO KOGOŚ, KTO TO POTRAFI

Czy jest to porysowana soczewka, wgnieciona ramka lub brakująca śruba, możliwe jest, że twoje okulary można naprawić, co pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Możesz też przepchnąć cienki drut przez otwór, w którym znajduje się śruba i użyć szczypiec, aby owinąć drut wokół wewnętrznej strony oprawki kilka razy, a następnie skręcić końce szczypcami.

Do naprawy uszkodzeń soczewek można użyć dostępnego w handlu zestawu do naprawy zarysowań lub można użyć produktów domowych, takich jak pasta do zębów lub soda oczyszczona, aby wypolerować soczewki i usunąć zarysowania.

WYMIEŃ SOCZEWKI KONTAKTOWE W SWOICH OPRAWKACH

Jeśli podobają Ci się Twoje oprawki, ale zmieniła się Twoja recepta lub soczewki są uszkodzone, możesz po prostu wymienić soczewki w swoich dotychczasowych oprawkach. Nie musisz szukać kolejnych okularów dopasowanych do kształtu twarzy, dobierz produkty odwiedzając salon optyczny Warszawa. Większość punktów sprzedaży okularów jak salony optyczne pozwoli Ci skorzystać z tej opcji, zmniejszając ilość odpadów i oszczędzając Twoje pieniądze. Takim miejscem jest choćby galeria katowicka. W ofercie optyka-victoria.pl wiele okularów ray ban w ofercie dla klientów .

Sugerujemy, abyś „odwiedził swój lokalny sklep z oprawkami i porozmawiał z zespołem; będą oni w stanie ocenić, czy Twoje okulary są odpowiednie i będą w stanie podać Ci wycenę w oparciu o Twoje wymagania.

ZACHOWAJ JE NA OKAZJE DO PRZEBIERANEK LUB DO OKULARÓW PRZECIWSŁONECZNYCH

Nie wyrzucaj starych okularów lub soczewek kontaktowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o motyw przewodni biurowej imprezy bożonarodzeniowej, czy o wyzwanie przebrania się na Tydzień Książki dla dzieci, Twoje stare oprawki mogą się przydać, gdy będziesz chciał przebrać się za Harry’ego Pottera, Audrey Hepburn lub Pana Kleksa.

CZEGO NIE NALEŻY ROBIĆ ZE STARYMI OKULARAMI

Jeśli wyrzucisz swoje stare okulary do zwykłego kosza na śmieci, wylądują one na wysypisku, gdzie odporny plastik i szkło będą zalegać przez pokolenia.

Mieszanka materiałów, z których wykonane są okulary i oprawki oznacza, że nie możesz ich również wrzucić do domowego kosza na śmieci, a jeśli to zrobisz, to i tak wylądują na wysypisku. Dlatego ważne jest, aby nie wyrzucać starych okularów do śmieci lub pojemników na surowce wtórne.

Ważne jest również, aby nie pozwolić im siedzieć w szufladzie biurka lub kosmetyczki i zbierać kurz.

Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat ubezpieczenia wzroku, w tym jak zdecydować, czy Ty lub Twoja rodzina potrzebujecie takiego planu.

 • Za co płaci ubezpieczenie wzroku
 • Koszty ubezpieczenia wzroku
 • Gdzie znaleźć ubezpieczenie wzroku
 • Kto potrzebuje ubezpieczenia na wzrok?
 • Za co płaci ubezpieczenie na wzrok

Podstawowej opieki profilaktycznej, takiej jak badania wzroku i testy wzroku.

 • Soczewki okularowe.
 • Soczewki kontaktowe.
 • Oprawki okularów.
 • Ochronę soczewek okularowych, taką jak powłoka odporna na zarysowania.

Wiele planów ubezpieczenia wzroku ma dodatkowe opcje pokrycia, takie jak:

 • Jednodniowe soczewki kontaktowe.
 • Zniżki na operacje korekcyjne oczu, takie jak Lasik.

Ubezpieczenie wzroku może nie płacić za opiekę okulistyczną związaną z problemami medycznymi. Jeśli optometrysta stwierdzi problemy medyczne podczas badania wzroku, skieruje Cię do lekarza okulisty. Mimo że ubezpieczenie na wzrok może nie pokrywać usług medycznych związanych z oczami, ubezpieczenie zdrowotne często to robi.

Gdzie można znaleźć ubezpieczenie na wzrok

Indywidualne lub rodzinne plany ubezpieczenia wzroku można kupić na wielu tych samych stronach internetowych, na których kupuje się ubezpieczenie zdrowotne. Podczas zakupów:

Upewnij się, że dostawca oferuje plany w Twojej okolicy, co zwykle można zrobić wpisując swój kod ZIP.

Skorzystaj z katalogu usługodawców, aby upewnić się, że plan obejmuje preferowanego przez ciebie specjalistę od wzroku lub aby znaleźć go w pobliżu.

Jeżeli wkrótce będziesz potrzebować badania wzroku, kontaktów lub okularów, wybierz plan, który nie ma okresu oczekiwania.

Wielu ubezpieczycieli oferuje plany ubezpieczenia wzroku wraz z ubezpieczeniem stomatologicznym, więc jeśli potrzebujesz obu rodzajów ubezpieczenia, sprawdź, czy są one łączone.

Kupowanie okularów online ma swoje zalety: Masz do wyboru o wiele więcej oprawek niż w lokalnym gabinecie optycznym, często są one tańsze, a nawet możesz przymierzyć niektóre z nich siedząc wygodnie na kanapie. Ale jak mówimy w naszym przewodniku po najlepszych miejscach do kupowania okularów online, kupowanie w sieci nie jest dobrym wyborem dla każdego. Jeśli masz silną lub skomplikowaną receptę, na przykład, może być lepiej kupić okulary osobiście, z pomocą profesjonalisty. Podobnie jest w przypadku problemów z dopasowaniem. Nawet jeśli nie masz specjalnych potrzeb związanych z receptą lub problemów z dopasowaniem, kupowanie okularów online może być ryzykowne.

Jednym z problemów związanych z kupowaniem okularów przez Internet jest to, że w Twoim domu nie ma optyka, który mógłby ocenić, przez jaką część soczewki patrzysz. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy zamawiasz okulary online, firma umieszcza pionowy środek widzenia (w przeciwieństwie do poziomego środka widzenia, którym jest PD, czyli odległość źreniczna) w geometrycznym środku soczewki.

Podczas zamawiania okularów możesz zaznaczyć, czy chcesz, aby firma poczekała, aż otrzymasz z powrotem oprawki do przymierzania, aby mogła uwzględnić Twoje oznaczenia podczas produkcji soczewek. Jednak inne firmy nie dają Ci możliwości wskazania pionowego środka widzenia. W zależności od tego, jak dopasowane są Twoje oprawy, geometryczny środek soczewki może nie być częścią, przez którą patrzysz.

Liczba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *